Yüzme

Yüzme

Neden Yüzme?


Yüzme bilmek ilk çağlardan beri hayatta kalmanın en büyük etkenlerindendir. Yüzme bilmek insana güven veren ve hayatını efektif yaşamasını sağlayan bir unsurdur.


Yine ilk çağlardan bu yana suyun zihinsel rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Bu da insan sağlığına psikolojik olarak pozitif etki sağladığı sonucunu doğurmaktadır. Yüzme sporu ile ilgilenen çocukların daha dingin ve berrak bir zihin yapısına sahip oldukları gözlenmektedir.


Sporun faydaları artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Peki, yüzme sporunu diğer sporlardan ayıran özellikler nelerdir?


Yüzme sporu yerçekimsiz ortamda yapılan suya karşı direnç gerektiren bir spor olduğu için sakatlanma riski en az sporlardandır. Bu yüzden de postür bozukluklarının tedavisinde yüzme sporu önerilmektedir. Aynı zamanda kilo problemi olan yetişkin bireylerin de rahatlıkla yapabileceği sporların başında gelmektedir.


Yüzme yere yatay olarak yapılan ender sporlardan bir tanesidir. Bu da kardiyovasküler rahatsızlıklarda önerilen bir spor olarak öne çıkmasını sağlamaktadır. Kalp krizi riskini de düşürdüğü çeşitli çalışmalar ile uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.


Yüzme sporu yüksek disiplin gerektiren kronometre bazlı bir spordur. Yüzme sporuyla ilgilenen çocukların disiplin anlayışları daha fazla gelişir.


Bizler uzman antrenörler olarak; çocuklarımızın sağlıklı bir bedene, dingin bir zihne sahip eğitim, öğretim ve sosyal hayatlarında daha disiplinli bireyler olmaları için yüzme sporunu öneriyoruz.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Çakmak Mah. Şenol Güneş Bulvarı İkbal Cad. Kahraman Sok. No: 1
Çamlık Ümraniye/ İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Kampüsü (Fen Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi)
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Çekmeköy Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Cad. Manyas Sokak No:5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Cad. Tüccar Katibi Sok. No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mah. Vatan Cad. Sait Cordan Sok. No:15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Cad. Durmuşoğlu sok. No:22
Çekmeköy/İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mah. Feraset Sok. No: 10
Ümraniye / İSTANBUL